Kontakt

71-220 Szczecin

ul. Modra 63/4

Godziny otwarcia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek 

Sobota

11:00 - 19:00

11:00 - 19:00

11:00 - 19:00

11:00 - 19:00

11:00 - 19:00

10:00 - 14:00

608 613 999

Jak często należy badać wzrok?

20 stycznia 2023

Badanie wzroku jest jednym z najważniejszych elementów, który pozwala na utrzymanie naszego zdrowia. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób doświadcza problemów ze wzrokiem. Dlatego właśnie regularne badanie wzroku jest tak ważne — pozwala zidentyfikować problemy występujące w narządzie wzroku, dzięki czemu można wdrożyć odpowiednie strategie leczenia. W tym artykule omówimy znaczenie badania wzroku oraz jak często należy mu się poddawać, aby zapewnić sobie optymalny stan zdrowia.

 

Badanie wzroku u dziecka

Słaby wzrok u dziecka powoduje szereg problematycznych sytuacji. Jak rozpoznać wadę wzroku? Najczęściej objawia się ona podczas pierwszych lat w szkole. Uczeń słabowidzący zaczyna mrużyć oczy podczas czytania – z książki lub z tablicy. Do częstych objawów zaobserwowanych przez rodziców należą także pocieranie oczu oraz skarżenie się na pieczenie i swędzenie. 

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z nauką, jego charakter pisma jest brzydki, często robi błędy — najwyższy czas sprawdzić jego  wzrok! Pamiętaj, że regularne wizyty u optometrysty lub okulisty mogą uchronić Twoje dziecko przed poważną wadą wzroku w dorosłości. 

Badania diagnostyczne u dzieci powinny być wykonywane co roku, bowiem wady wzroku mają częsty zwyczaj pogłębiania wraz z wiekiem.
 

Jak często osoby dorosłe powinny badać swój wzrok?

Młodzi dorośli i osoby przed 40 rokiem życia

Jeśli nie zauważalne jest pogorszenia w widzeniu, można ograniczyć regularność wizyt do jednej na dwa lub trzy lata. Jeżeli jednak wykonywana jest praca przy komputerze lub w miejscu, w którym ich oczy są narażone na uszkodzenia mechaniczne, powinno się zwracać szczególną uwagę na wszelkie niepokojące objawy.
 

Osoby po 40 roku życia

Osoby po czterdziestym roku życia powinny odwiedzać gabinet okulisty przynajmniej raz do roku. Ludzkie oko z wiekiem staje się bowiem bardziej narażone na wszelkie wady i zachorowania na choroby gałki ocznej.

 

bezpłatne badanie wzroku
 

Jak przebiega badanie wzroku u optometrysty?

Badanie wzroku u optometrysty zazwyczaj zaczyna się od rozmowy ze specjalistą, która przeprowadzana jest w celu zdobycia informacji się o obecnych dolegliwościach wzrokowych lub innych problemach związanych ze wzrokiem. 

Następnie pacjent przechodzi przez kilka testów, które są w stanie określić jego ostrość wzroku. Optometrysta sprawdza wzrok również pod względem schorzeń takich jak zaćma lub jaskra. Na koniec optometrysta ocenia ogólny stan wzroku pacjenta i zaleca odpowiedni rodzaj okularów lub inny produkt wzrokowy.
 

Badanie wzroku w Optyku z Pasją

Badanie wzroku to pierwszy krok do dobrego widzenia. Musisz wiedzieć, że Twoje oczy to nasza specjalność. W naszym gabinecie wykonasz bezpłatnie profesjonalne badanie ostrości wzroku, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się nim przez długie lata. Zapraszamy na ul.Modrą 63/4. Zapisy na badania przyjmujemy pod numerem 608 613 999.

 

Optyk Bezrzecze - umów się na bezpłatne badanie wzroku!