Kontakt

71-220 Szczecin

ul. Modra 63/4

Godziny otwarcia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek 

Sobota

11:00 - 19:00

11:00 - 19:00

11:00 - 19:00

11:00 - 19:00

11:00 - 19:00

10:00 - 14:00

608 613 999

Jak wybrać okulary korekcyjne dla dziecka?

02 lutego 2023

Dopasowanie odpowiednich oprawek dla dziecka to niełatwe zadanie. Szeroki wybór, który znajdziecie w Optyku z Pasją oraz porady doświadczonego optyka to ogromne ułatwienie. Przeczytajcie nasz artykuł. Oto kilka wskazówek, które powinny się przydać podczas wyboru okularów dziecięcych.

Ciężar oprawy

Musisz wiedzieć, że najlepsze okulary to takie, o których twoja pociecha zapomni po ich założeniu. Podsumowując — dziecięce okulary powinny być możliwie jak najlżejsze. Dzięki temu będą wygodne podczas użytkowania, a dziecko nie będzie denerwowało się ciężarem spoczywającym na jego nosie.

Oczywiście ciężar będzie różnił się w zależności od grubości szkieł, jakich potrzebuje Twoje dziecko. Optometrysta w Optyku z Pasją pomoże Wam wybrać najlepsze rozwiązanie.

Elastyczność i odporność

Dobrze wiemy, jak wyglądają dziecięce zabawy. Bardzo często są nieprzewidywalne, pełne krzyków i podskoków. Dlatego ważne jest, by oprawy okularowe były w miarę możliwości elastyczne i odporne na pęknięcia.

W naszej ofercie posiadamy liczne modele oprawek dla małych bohaterów, którzy potrzebują komfortu oraz wsparcia w codziennym poznawaniu otoczenia. Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy troszczą się o zdrowie swoich pociech i chcą zapewnić im okulary najwyższej jakości.

Wygląd

Kup dziecku okulary, które mu się podobają. Dzięki temu będzie chętniej zakładać je na nos. Skorzystaj z pomocy optometrysty w salonie, który skutecznie pomoże Wam wybrać kształt odpowiedni do buzi malucha.

Pamiętaj, że okulary nie mogą być za duże lub zbyt luźne. Będzie to bowiem skutkować zsuwaniem się oprawek z noska. Optyk zadba o prawidłowe ułożenie i ustawienie okularów tak, aby nie było luki między nosem a oprawką. 

Materiał

Wielu rodziców ma spory dylemat, podczas decyzji, z jakiego materiału wybrać oprawki. Zarówno metalowe, jak i plastikowe okulary dziecięce, mają swoje wady i zalety. 

  • Największą zaletą metalowych oprawek jest doskonały wygląd — są one mniej zauważalne oraz łatwo można je wyregulować. 

  • Oprawki z plastiku zapewniają natomiast trwałość, a szeroki wybór kolorów i wzorów sprawia, że są one bardziej atrakcyjne dla maluchów.

Dla maluchów polecamy szczególnie elastyczne produkty, które mogą posiadać np. gumki zabezpieczające przed spadnięciem z noska podczas zabaw.

Co, jeśli dziecko nie chce nosić okularów?

Na początku zadbaj o to, aby noszenie okularów przez dziecko było postrzegane jako przyjemność. W tym celu możesz na przykład zakupić atrakcyjne dla dziecka gadżety. Doskonały przykład to kolorowe etui, które zachęci najmłodsze pociechy do chowania okularków do ochronnego opakowania i dbania o nie. 

Musisz wiedzieć, że najlepszym argumentem i zachętą do noszenia okularów jest samodzielna decyzja dziecka o wyborze oprawek. Spróbuj zaufać poczuciu estetyki swojego dziecka — pamiętaj, że to ono ma czuć się w nich dobrze.

 

Przyjdź do naszego salonu, pomożemy wybrać Twojemu dziecku właściwe okulary!